niedziela, 13 marca 2011

Steki z łosiosia w kolorowym pieprzu i skórce cytrynowej

Czy słyszeliście o kampanii reklamowej promującej spożycie ryb ? Rybą miesiąca portalu www.zdrowaryba.pl został łosoś i właśnie zbiegiem okoliczności postanowiłam przygotować steki z łososia. Przepis jest mojego autorstwa, ale jeśli szukacie więcej pomysłów na przyrządzenie ryby to na stronie znajduje się dział z przepisami. 
 Z rybami u mnie bywało różnie, przez długi okres swojego życia twierdziłam, że ich nie lubię, prawdopodobnie dlatego, że jeśli ktoś mi proponuje mrożoną rybę, usmażoną na starym tłuszczu z odpadającą, przypaloną panierką to twierdzę, że ryb nie jadam. Jednak jedząc soczystego, aromatycznego łososia, przyrządzonego na klarowanym maśle zapomniałam o tym, że kiedykolwiek sądziłam, że ryby są niesmaczne. Szczerze polecam wam ten przepis!

Steki z łososia w kolorowym pieprzu i skórce cytrynowej
 500 g łososia
kolorowy pieprz
skórka z dwóch cytryn
*klarowane masło

Łososia oddzielamy od skóry i pozbywamy się ości. Ja do tej czynności wykorzystałam mojego mężczyznę :) W tym czasie należy utłuc ziarenka pieprzu w moździerzu i obrać skórkę z cytryn na paseczki. Przygotowane filety skropić sokiem z cytryny obtoczyć w pieprzu oraz skórce i smażyć kilka minut z obu stron na klarowanym maśle. Steki z łososia podałam z bagietką polaną oliwą z oliwek oraz sałatką.

* Łososia smażyłam na klarowanym maśle, odsyłam was do wskazówek Agnieszki Kręglickiej jak je wykonać
  http://www.kuchnia.tv/kuchnia_przepis_0-0-540_klarowane-maslo.html

Tosia

3 komentarze:

  1. Podoba mi się ten przepis, prosty a jednocześnie wykwintny! I do tego to apetyczne zdjęcie.. Palce lizać

    OdpowiedzUsuń
  2. Mniam, mniam. Łosoś pycha!

    OdpowiedzUsuń
  3. Adopt most recent internet marketing trends. Buy YouTube likes and Contend your challengers. buy youtube channel subscribers

    OdpowiedzUsuń

Ze względu na sporą ilość przychodzącego spamu, byłyśmy zmuszone włączyć na kilka dni weryfikacje obrazkową.
Z góry przepraszamy za utrudnienia przy komentowaniu :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...