piątek, 28 lipca 2017

Burczydomówka #8: Piknik na balkonieNie da się ukryć, pogoda w tym roku nie rozpieszcza. Zaklinam rzeczywistość opowiadając wszystkim, że to na pewno błąd, że jeszcze lato do nas przyjdzie, tylko wszystko się trochę przesunęło. Głęboko wierzę, że jeszcze dane nam będą grille, pikniki na łące, czy wieczory na plaży.
Narazie, gdy piszę te słowa, deszcz za oknem leje tak, że kompletnie zasłania widok.Nie ma jednak takiej sytuacji, w której nie szukałabym pozytywów. Nie ma co się rozklejać, czas urządzić domówkę! A my, jak co piątek, zapraszamy na jej blogowe wydanie, które przygotowujemy z marką Lubelska.

Ponieważ piknik na łące w obecnych warunkach jest niemożliwy, przenieśmy piknik na balkon. Z domówkowego doświadczenia wiem, że balkon i kuchnia to miejsce centralne każdej imprezy. Choćbyśmy nakryli do stołu, przenieśli jedzenie gdzie indziej i nawoływali, impreza zawsze skończy się w kuchni lub na balkonie. Zróbmy więc balkonówkę!Oprócz przekąsek przyda się coś typowo letniego i orzeźwiającego do picia. A mi z latem kojarzą się owoce, lód i bąbelki. Mając to na uwadze, stworzyłam dzisiaj coś na kształt ponczu, opierając się na Lubelskiej porzeczkowej. Jest słodko, lekko i owocowo. A żeby trochę pozaklinać lato, koniecznie pijcie na lodzie i powrzucajcie do środka kwiaty.Poncz porzeczkowy

- 100 ml Lubelskiej porzeczkowej
- 1 litr soku jabłkowego
- 300 ml białego wytrawnego wina
- 300 ml wody gazowanej

-owoce, kwiaty

1. Pomieszaj ze sobą wszystkie składniki w misce.
2. Powrzucaj kwiaty i owoce.
3. Podawaj na lodzie.

Śliwka

3 komentarze:

  1. W Turcji za to mamy taki upał, że najlepiej siedzi się w domu z klimatyzacją i nie wychodzi się na zewnątrz ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. U nas też taki upał był w tym roku, że ciężko było spędzać czas na balkonie. A w domu na szczęście klimatyzacja od https://klimatyzuj.pl/ . Sąsiedzi w domu po 28 stopni a u mnie 23 :) Tak można lato spędzać. Tylko wiadomo jak montujemy klimatyzację to tylko z najlepszą firmą monterską.

    OdpowiedzUsuń

Ze względu na sporą ilość przychodzącego spamu, byłyśmy zmuszone włączyć na kilka dni weryfikacje obrazkową.
Z góry przepraszamy za utrudnienia przy komentowaniu :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...